Що врахувати і як вибрати систему відеоспостереження

У тому випадку, коли необхідний відеоконтроль території невеликий заміської садиби, периметра приватного магазину або офісу, то найкращим рішенням буде монтаж недорогий, надійної і простий в експлуатації аналогової системи відеоспостереження. Якщо ж Ви плануєте контролювати широкий простір і при цьому вирішувати специфічні завдання, наприклад, фіксувати номери автомобілів, що проїжджають через ворота або шлагбаум, то з такими завданнями найкраще впорається цифрова система відеоконтролю, укомплектована камерами високого дозволу FullHD. Відмінною рисою гібридних систем відеоспостереження є підвищена функціональність і велика сфера застосування. Такі системи поєднують в собі переваги цифрових і простоту аналогових технологій.

пристрої відеореєстрації

Пристрій відеореєстрації — ключовий елемент системи відеоконтролю, який перетворює, записує і відтворює відео і аудіо дані, що надходять від камер відеоспостереження і мікрофонів. Як пристрій відеореєстрації може виступати комп’ютер, що підтримує інтеграцію і з аналоговими, і з цифровими камерами (на поточний момент на побутовому рівні такі системи практично не використовуються), або відеореєстратор — рекордер, розрахований на прийом сигналів від камер, збереження і виведення даних на монітор . Такі рішення прості і зручні для користувачів будь-якого рівня. Більшість модифікацій рекордеров здатні управляти поворотними камерами, приймати сигнали з тривожних входів і передавати їх на тривожні виходи. Деякі hi-tech моделі з вбудованою функцією відеоаналітики можуть ідентифікувати особи і автомобільні номери, аналізувати траєкторію руху людей і виявляти паніку.

Відеореєстратор характеризується швидкістю, дозволом і форматом запису, об’ємом пам’яті, кількістю аудіо і відео каналів (4, 8 або 16 входів). Від кількості входів залежить скільки камер і мікрофонів можна підключити до рекордеру. Мікрофони можуть бути як вбудованими в камеру, так і входити до складу системи відеоспостереження як окремі пристрої (що найчастіше зручніше). Їх наявність дозволяє контролювати ситуацію, яка не була зафіксована камерою, або уточнити відеодані.

Вузли обробки відеоінформації

Системи обробки відеоінформації, що виконують оперативний відеоконтроль подій, включають в себе пристрої для прийому, перетворення та архівування даних, а також дисплеї з Мультиекрани функціоналом. Такі комплексні системи використовують при веденні спостереження в рамках середнього та великого бізнесу: на підприємствах і офісах, в торгових центрах і готелях, оснащуючи платами відеозахоплення, що дозволяють виділяти і відстежувати конкретний об’єкт, що рухається. Різні функції відеоаналітики можуть бути цікаві для багатьох об’єктів, але варто відзначити, що з точки зору витрачається бюджету дозволити собі такі системи зазвичай можуть тільки великі підприємства, такі як аеропорти, складські комплекси, об’єкти військового призначення і т.д. Для стандартного набору функцій (запис, зберігання архіву, доступ до онлайн відео і архіву через інтернет і т.д.) в більшості випадків досить звичайних рекордеров.

відеокамери

камера відеонагляду поділяються на цифрові і аналогові (деякі проміжні стандарти, наприклад, AHD або CVI також прийнято вважати аналоговими незважаючи на високий дозвіл зйомки). Аналогові камери передають відеосигнал по коаксіальному кабелю на будь-який приймальний пристрій, що підтримує даний формат: монітор, телевізор, рекордер. Цифрові камери діляться на 2 підкатегорії: HD-SDI і IP. Підключення і робота з HD-SDI камерами повністю аналогічна аналоговим, що робить їх установку і використання простим і зручним. IP камери оснащені спеціальним кодером, який конвертує зображення в цифровий потік і передає по UTP кабелю на приймач — відеореєстратор або комп’ютер (для запису) або роутер (для трансляції в мережу Інтернет).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here