Казахська мова не найпростіший, але є моменти, які спрощують процес його вивчення: тут відсутня категорія роду, наголос фіксоване (завжди на останньому складі), місце дієслова в реченні постійне, а для розуміння суфіксального способу словотворення досить запам’ятати тільки шість морфем. Кілька років тому указом Глави держави Казахстану був затверджений новий алфавіт — на базі латиниці. На нього належить поетапно перейти до 2025-го. Тому тим, хто береться вивчати казахську мову, доведеться вникати не тільки в правила граматики, а й вивчати алфавіт в двох варіаціях. У списку ресурсів, запропонованих нижче, є сайти, де представлені обидві літерні системи, в тому числі, в порівнянні. У нас найкращій
казахский язык для детей.

sozdik.kz — правила правопису казахської мови на основі нового алфавіту. Веб-сторінка, на якій: роз’яснюються норми правопису буквених символів в Латинській графіку; наведені еквіваленти позначення букв е, й, ц, щ, е, ю, я, ь, ъ, відсутніх в новому алфавіті; запропоновані приклади написання іншомовних слів, назв з великої літери та ін.Це інформація, без ознайомлення з якою навряд чи вдасться повноцінно освоїти Сучасний казахську мову.

soyle.kz -перший безкоштовний проект, створений Фондом розвитку державної мови. Над його концепцією і реалізацією працювали кращі вчені-лінгвісти і вчителі-практики з Казахстану. У розпорядженні користувачів-традиційні і успішно зарекомендували себе сучасні методики вивчення мови, що забезпечує більш комфортне і швидке засвоєння матеріалу. При роз’ясненні граматичних правил акцент зроблено на дієслівні форми. Використовується комунікативний принцип подачі інформації, тобто навчання відбувається у формі діалогів, актуальних для поширених життєвих ситуацій. Висвітлюється багато аспектів повсякденності та професійної діяльності, що оптимально готує до розуміння укладу країни. Це важливо для тих, хто планує її відвідати або переїхати в Казахстан на постійне місце проживання. Для дітей відведений спеціальний розділ, в який включені ігри та інші легкі для сприйняття форми навчання. Курс містить онлайн-уроки для рівнів в діапазоні від А1 до В2, які доступні щодня і цілодобово.

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяОнлайн
Следующая статьяVostok

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here