Стандарт Сертификация ИСО 14001 Система екологічного менеджменту – основний стандарт з сімейства ISO 14000, що є зведенням вимог і регламентів, необхідних для побудови систем управління якістю виробництва, з урахуванням екологічної безпеки.

Як і всі види стандартів ISO, впровадження даного стандарту є суто добровільним. Однак, не дивлячись на це, стандарт ISO 14001 вже впроваджений на даний момент, більш, ніж на 300 000 підприємствах, в 160 країнах світу. В першу чергу-підтверджене свідчення того, що виробничі процеси на підприємстві не несуть загрози навколишньому середовищу і продукція є екологічно чистою. Ці фактори є першорядно важливими для створення сприятливого іміджу підприємства, що має сертифікат ISO 14001, перед діловими партнерами та інвесторами, особливо в Західній Європі, де питання охорони навколишнього середовища та екології є дуже актуальним. По-друге, підприємству, що має впроваджену Систему екологічного менеджменту, стають доступними наступні економічні переваги:

➤ мінімізація витрат на виробництво, пов’язана з відсутністю штрафів і санкцій екологічного характеру;
➤ раціональне та Оптимізоване використання ресурсів, що веде до зменшення відходів виробництва;
➤ наявність самого логотипу ISO 14001 на продукції, вигідно відрізнить компанію від конкуруючих організацій, у яких подібний стандарт відсутній, що призведе до зростання вартості активів компанії;
➤ ефективна стратегія управління при впровадженій системі екологічного менеджменту, забезпечить значне зниження витрат на енергоресурси, у зв’язку з більш «ощадливим» виробництвом;
➤ незаперечна перевага в тендерах, вхід на ринок екологічно чистих продуктів, вихід підприємства на принципово новий рівень розвитку.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here