Велика Британія здійснила запуск свого першого військового супутника у космос.
Цю інформацію оприлюднили на офіційному порталі британського уряду, передає Укрінформ.
Це перший супутник Космічного командування Великої Британії, який може робити денні знімки і відеозаписи земної поверхні. Він посилить можливості Великої Британії у сфері розвідки, спостереження та рекогносцировки (ISR).
Tyche був виведений на орбіту з Ванденбергської космічної бази, розташованої в Каліфорнії, завдяки компанії SpaceX і її ракетоносію Falcon 9, який може використовуватися повторно. Це сталося в межах місії "Transporter 11".
"Війна в Україні продемонструвала критичну важливість космічних ресурсів для військових операцій. Tyche стане першим супутником, запущеним у межах космічної програми розвідки і спостереження Міністерства оборони, яка передбачає формування сузір'я супутників та підтримуючих наземних систем до 2031 року," - заявляється у повідомленні.
Уряд повідомив, що ці супутники, окрім сприяння військовим операціям, також будуть використовуватися для виконання інших державних завдань. Серед них: спостереження за стихійними лихами, створення картографічних даних, моніторинг екологічного стану та відстеження впливу зміни клімату на глобальному рівні.
Супутник Tyche спроєктований і розроблений у Великій Британії вартістю 22 мільйони фунтів стерлінгів, в рамках контракту укладеного компанією Defence Equipment&Support з компанією Surrey Satellites Technology Limited (SSTL), він є першим супутником, який повністю належить Міністерству оборони.
SSTL отримала перші сигнали від Tyche, який за габаритами схожий на пральну машину, через кілька годин після старту, що підтвердило успішність запуску.
Tyche працюватиме на низькій навколоземній орбіті протягом п'яти років, і оперативно надаватиме космічні знімки на підтримку Збройних сил Великої Британії.
Як повідомляв Укрінформ, Королівські ВПС Великої Британії збираються побудувати у Вельсі станцію радіолокації для відстеження дій Китаю і Росії в космічному просторі.