Російська Державна Дума узаконила використання криптовалюти з метою обхід санкцій.


Державна дума Росії схвалила законодавчу ініціативу, яка узаконила видобуток криптовалют у країні, у другому та третьому читаннях одночасно.

Про це повідомила "Медуза" (російське видання, редакція якого знаходиться в Латвії) з посиланням на сайт нижньої палати парламенту.

Документ визначає, що право на здійснення майнінгу матимуть російські юридичні особи та індивідуальні підприємці, які внесені до спеціального реєстру.

Фізичні особи, які не перевищують встановлені урядом ліміти енергоспоживання, отримають право на майнінг без включення до реєстру.

"На нашу думку, у енергетичних компаній є дієвий інструмент для контролю над "сірими" та "чорними" майнерами. Планується запровадження спеціальних лімітів, які дозволять енергетикам ефективно моніторити ситуацію та притягати до відповідальності порушників", - заявив Антон Горєлкін, заступник голови Комітету з інформаційної політики, інформаційних технологій та зв'язку, один з авторів поправок.

РБК зазначає, що із закону прибрали заборону на організацію обігу криптовалют, що могло призвести до фактичного припинення роботи російських криптобірж і обмінників. У документі збереглася заборона на рекламу криптовалюти і різних сервісів, побудованих на її використанні.

На думку Горєлкіна, уряд бачить криптовалюти переважно як засіб для обходу санкцій і як можливість для високотехнологічного експорту.

Держдума прийняла закон, який надає Банку Росії можливість з 1 вересня розпочати експеримент зі створення платформи для використання криптовалют у міжнародних транзакціях. Відповідно до поточного законодавства, в Росії заборонено використовувати цифрову валюту для фінансових розрахунків.

Нагадуємо:

Росія намагається узаконити криптовалюту, адже компанії стикаються з зростаючими труднощами при здійсненні міжнародних платежів через ризик вторинних санкцій.

Очікується, що законопроєкти будуть підписані президентом Володимиром Путіним і набудуть чинності 1 вересня.

Цифрові валюти можуть стати інструментом для Росії, щоб знайти способи уникнути західних санкцій.

Попри те, що використання цифрових валют для платежів наразі заборонено в Росії, Путін цього місяця закликав уряд "не упустити шанс" у врегулюванні цього способу як на внутрішньому ринку, так і в міжнародних транзакціях.

Related posts