Центральна роль людини в екосистемі: Як Sigma Software здобула статус найкращого роботодавця в українському IT-секторі
"Мене переповнює гордість за нашу команду, адже саме люди надихають нас на прогрес і здатність відповідати на найскладніші виклики," -- відзначає Валерій Красовський, співзасновник та генеральний директор Sigma Software Group. З моменту заснування компанії, ми ставимо людей у центр нашої філософії -- і цей підхід залишається нашим головним пріоритетом до сьогоднішнього дня.
Як компанія йшла до звання найкращого роботодавця та завдяки чому змогла його досягти, ділиться співзасновник та CEO компанії Валерій Красовський.
На початку 2000-х років п'ятеро друзів з Харкова вирішили об'єднати свої зусилля для виконання IT-замовлень від іноземних клієнтів. У 2002 році вони офіційно заснували компанію під назвою Eclipse SP. Цікаво, що назва збіглася з популярним на той час середовищем розробки, хоча в їхньому випадку літери SP означали "Software Programming" і мали інший задум.
На самому старті засновники вирішили створити компанію, яка не лише відповідатиме очікуванням клієнтів, але й розроблятиме продукти, що змінюють світ і сприяють розвитку ІТ-екосистеми України. Ця мета об'єднує їх до сьогодні. Sigma Software є унікальним прикладом компанії, де команда засновників залишається в бізнесі понад два десятиліття, зберігаючи водночас щирі партнерські взаємини.
"Ми здатні досягати консенсусу, -- зазначає Валерій Красовський. -- Ключ до єдності полягає в задоволенні від роботи та спільному прагненні до мети". Ці слова є частиною місії компанії, сформульованої ще у 2002 році під час її створення. З того часу компанія виросла у 400 разів, але засновники зуміли зберегти принципи взаємної поваги протягом усього періоду розвитку.
На початковому етапі компанія демонструвала швидке зростання і незабаром привернула увагу міжнародних інвесторів. Незважаючи на те, що засновники не прагнули до залучення стратегічних партнерів, вони розпізнали в потенційній угоді шанс для ще більш динамічного розвитку та розширення можливостей. Харківській компанії, яка налічувала 60 співробітників, було б важко отримувати замовлення від глобальних клієнтів рівня Volvo. Тому в 2006 році Eclipse SP почала розглядати пропозиції від стратегічних партнерів.
Найбільш переконливою виявилася шведська IT-компанія Sigma Group, яка в той час котувалася на Стокгольмській фондовій біржі. Інші компанії пропонували повний викуп, що не викликало інтересу, тоді як шведи приваблювали своєю демократичною культурою та тим, що дозволили засновникам продовжувати самостійний розвиток бізнесу, користуючись перевагами потужного шведського бренду. Було важливо знайти стратегічного партнера з відповідними цінностями, який би цінував українську команду та сприймав її на рівних.
У 2006 році шведи отримали контрольний пакет акцій компанії. У 2010 році засновники вирішили перейменувати компанію на Sigma Ukraine, а вже у 2014-му, після початку міжнародної експансії, назву змінили на Sigma Software, яка стала головною компанією групи з розробки програмного забезпечення. На сьогоднішній день Sigma Software має понад 2000 працівників і 40 офісів у 19 країнах світу.
"Людина, яка прагне досягати своїх цілей і не боїться брати на себе відповідальність", -- так Валерій Красовський описує фахівця, якому комфортно працювати в Sigma Software. Сьогодні розмаїття екосистеми Sigma Software Group дозволяє спеціалістам реалізовувати себе і в сервісному бізнесі, і в продуктових IT-компаніях, і будувати власні проєкти, залучаючи інвестиції від внутрішніх та зовнішніх інвесторів. А власний університет створює можливості для постійного саморозвитку і актуалізації навичок.
Компанія вирізняється своєю горизонтальною структурою. Sigma Software фактично функціонувала як бірюзова організація ще до того, як цей термін набув популярності. Децентралізована модель управління сприяє розвитку як окремих талантів, так і цілих команд. "Якщо вам потрібна гнучкість, динаміка та цікаві проєкти на стику сьогодення і майбутнього, якщо хочете працювати у великій компанії, але зберігати атмосферу стартапу, тоді вам до нас," — зазначає співзасновник Sigma Software Володимир Бек.
Останні роки стали серйозним випробуванням для Sigma Software, але компанії вдалося продемонструвати свою відданість людиноцентричним принципам. З початком повномасштабного вторгнення Sigma Software зуміла евакуювати більшість своїх фахівців, а також їхні родини та близьких. Загалом було вивезено близько 3000 осіб із зон бойових дій. Компанія не тільки зберегла всіх своїх клієнтів, але й значно розширила бізнес. За підсумками 2022 року, Sigma підписала контракти з 55 новими клієнтами, а обсяги бізнесу зросли майже на 40%. Не дивлячись на всі труднощі, у 2023 році нам вдалося зберегти обсяги бізнесу та команду. У 2024 році ми продовжуємо розвиватися разом із нашими клієнтами по всьому світу.
"Попри евакуацію та стрес у перші дні масштабної війни, наша вражаюча команда не пропустила жодного дедлайну за контрактами і виконала всі зобов'язання перед клієнтами," – ділиться Валерій Красовський. Він радіє, що фахівці Sigma Software також демонструють людяність та відповідальність у ставленні до клієнтів. Замовники це помічають – результати складного 2023 року показують, що рівень задоволеності клієнтів досяг рекордного за останній час показника в 95%.
Як відповідальний та гуманний бізнес, Sigma Software з початком повномасштабного вторгнення визначила одним із ключових пріоритетів підтримку українських військових та цивільних, які постраждали від війни. У 2023 році компанія заснувала власний фонд Unity Fund, щоб систематизувати цю діяльність. Наразі загальна сума допомоги перевищує $4 млн. Sigma Software University пропонує безкоштовне навчання для українських військових розробників. Крім того, за активної участі спеціалістів компанії та партнерських організацій (Sigma Software Labs, Genesis, KSE та Бунтар Aerospace) було запущено програму нового Defence Tech-акселератора Defence Builder, спрямовану на підтримку оборонних стартапів, залучення інвестицій та досягнення реальних переваг на полі бою.
Цього року до святкування свого дня народження компанія вирішила замість традиційних подарунків організувати збір коштів у межах Unity Fund. Розпочали з початкового внеску від самої компанії, який зазвичай йшов на виготовлення брендованих сувенірів. Компанія закликала своїх співробітників долучитися до збору коштів, а також поширювати інформацію про нього у соціальних мережах для розширення фандрайзингу. Крім того, компанія подвоїла всі зроблені внески. Завдяки цим зусиллям вдалося зібрати 1,702,100 гривень, які будуть спрямовані на розвиток системи захисту українських та європейських міст, зокрема Харкова, що щоденно страждає від обстрілів.
Основні цінності компанії Sigma Software включають професіоналізм, безперервний розвиток та взаємини, засновані на довірі. Головний принцип компанії звучить так: "Ми працюємо для нашого спільного майбутнього, майбутнього нашої команди, наших дітей, клієнтів і держави". У 2024 році ця ідея набула особливого значення для компанії, особливо з огляду на майбутнє країни.
За 22 роки Sigma Software отримала сотні професійних нагород, але CEO компанії вважає звання найкращого роботодавця в українському IT особливим -- воно означає, що людиноцентричний курс компанії був правильним. "Я вірю, що ми будемо в топі найкращих компаній і для замовників, і для фахівців не тільки в Україні, але й у світі", -- прогнозує Валерій Красовський.