Китай розпочинає виведення на орбіту перших супутників свого угруповання для конкуренції зі Starlink - Новини Весь Харків


Китайське державне підприємство здійснило запуск першої групи супутників для мегасузір'я, яке має на меті конкурувати з майже глобальною інтернет-мережею Starlink від американської компанії SpaceX, інформує державне видання.

Цей запуск є важливим етапом у реалізації стратегічної ініціативи Пекіна зі створення своєї версії Starlink — комерційного широкосмугового угруповання, яке розширюється і налічує близько 5500 супутників на орбіті, що обслуговують споживачів, бізнес і державні організації.

Суперництво за контроль над низькоорбітальним простором навколо Землі може мати військові наслідки, які здатні змінити баланс сил між конфліктуючими державами.

Запуск, організований Shanghai Spacecom Satellite Technology (SSST), здійснили в Тайюаньському центрі запуску супутників, який є одним із провідних космічних центрів Китаю, розташованим у північній провінції Шаньсі. Про це інформує China Securities Journal.

Старт є частиною проекту SSST "Thousand Sails Constellation", який також називають "G60 Starlink Plan". Цей план, започаткований минулого року, має на меті розгорнути більше 15 000 супутників на низькій навколоземній орбіті (LEO).

Супутники, що працюють на низьких навколоземних орбітах (LEO), зазвичай розташовуються на висоті від 300 до 2000 кілометрів над Землею. Вони мають кілька важливих переваг: коштують дешевше та забезпечують більш ефективну передачу сигналів у порівнянні з супутниками, які знаходяться на значно вищих орбітах.

Система Starlink, під управлінням мільярдера Ілона Маска, вже обслуговує десятки тисяч користувачів у США та має амбіційні плани щодо збільшення кількості супутників, що робить її найбільшою у своєму класі.

Китайські дослідники з Народно-визвольної армії (НВАК) протягом останніх двох років вивчали використання Starlink під час війни в Україні та неодноразово попереджали про ризики, які це становить для Китаю, якщо країна опиниться у військовому конфлікті зі Сполученими Штатами.

Джерело: internetua.com

Related posts