Китай вивів на орбіту перші супутники для змагання зі Starlink.
Китайська державна корпорація здійснила запуск першої серії супутників для створення мегасузір'я, яке має стати конкурентом майже глобальної інтернет-мережі Starlink від компанії SpaceX, згідно з повідомленням Reuters.
Цей запуск є ключовим етапом у реалізації стратегічної мети Пекіна - створити власний аналог Starlink, комерційної супутникової інтернет-мережі, яка наразі функціонує завдяки приблизно 5500 супутникам у космосі та обслуговує споживачів, бізнес та державні організації.
Запуск, здійснений компанією Shanghai Spacecom Satellite Technology (SSST), відбувся з космодрому Тайюань у північній провінції Шаньсі, повідомляє China Securities Journal.
Ця ініціатива є частиною плану SSST "Сузір'я тисячі вітрил", також відомого як "План G60 Starlink", реалізація якого розпочалася минулого року. План передбачає розгортання понад 15 000 супутників на низькій навколоземній орбіті (LEO).
Супутники на низьких навколоземних орбітах (LEO) зазвичай оперують на висотах від 300 до 2000 км над Землею. Вони забезпечують економічні переваги та швидшу передачу даних у порівнянні з супутниками на вищих орбітах.
Starlink, під керівництвом мільярдера Ілона Маска, обслуговує значну кількість користувачів і має намір збільшити своє угруповання на тисячі нових супутників.
Китайські фахівці з Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) аналізували застосування Starlink у контексті російсько-українського конфлікту протягом останніх двох років, і неодноразово висловлювали занепокоєння щодо загроз, які ця технологія може становити для Китаю в можливих військових зіткненнях зі Сполученими Штатами.
У січні офіційний друкований орган НВАК оприлюднив статтю, в якій охарактеризував розгортання мережі Starlink як "вагому загрозу безпеці космічних об'єктів багатьох держав".
"Сузір'я тисячі вітрил" SSST - одна з трьох китайських ініціатив, що мають на меті зрівнятися з можливостями SpaceX. SSST планує запустити 108 супутників цього року, 648 - до кінця 2025 року, досягти глобального покриття мережі до 2027 року і розгорнути 15 000 супутників до 2030 року.