Жительку Миколаївської області засудили до п’яти років ув’язнення за виправдання збройної агресії Російської Федерації.


Мешканку Миколаївщини увʼязнили на 5 років за виправдання збройної агресії РФ / Ілюстративне фото взято з сайту Інтент

Первомайський міськрайонний суд, розташований у Миколаївській області, визнав місцеву мешканку винною у виправданні збройної агресії Російської Федерації. Засуджена пояснює свої дії помилковим сприйняттям інформації.

У березні-червні 2022 року жінка щонайменше пʼять разів поширювала у мережі "Однокласники" публікації на захист збройної агресії Російської Федерації проти України, повідомлялє "Судовий репортер" із посиланням на вирок.

Згідно з інформацією видання, під час судового розгляду жінка заявила, що мала особистий комп'ютер, доступ до якого мала лише вона. Вона створила обліковий запис в "Однокласниках" ще до того, як ця соціальна мережа була заборонена в Україні. Після початку блокування сайту, вона запросила фахівця з ІТ, який налаштував VPN, щоб вона могла продовжувати користуватися сайтом.

Жінка давала плутані пояснення. Спочатку стверджувала, що з 2022 року "Однокласниками" не користувалася, писала адміністратору, просила видалити її сторінку, але їй не відповідали. Але визнає, що вона знаходила певні матеріали на ютубі і копіювала посилання на свою сторінку в "Однокласниках". При цьому думала, що зберігає їх виключно для себе, зазначає видання.

Також жінка говорила, що, нібито, не зовсім розуміла, як працює аккаунт в "Однокласниках", вважала, що там обмінюються листівками. Зауважила, що у неї поганий зір, тож вона не зовсім розуміла зміст тих публікацій. Вважала, що дівчинка на відео читає вірш і називає нацистами "Орду", а не "ЗСУ", а вона не розчула цього. Вона розуміла зміст того вірша так, що Росія напала на Україну, а ополченці україніські відстоюють свій народ. У судовому засіданні після перегляду відеозапису жінка погодилася, що вірш дійсно в цілому проти України.

Як розповіла жінка, у месенджері Телеграм вона підписалася на декількох російських блогерів, бо втратила зв'язок із товаришем і намагалася його знайти. Вона сподівалася, що блогери, які публікують списки загиблих, допоможуть їй у цьому. Одного з них вона вважала українським "київським блогером". Він був спортсменом і давав їй поради щодо здоров'я спини та занять йогою, завдяки чому вона лікувалася за його методикою. Вона дійсно писала йому листа, адже він критикував тих, хто порушує заборону на публікацію інформації про українських військових. Він сам себе називав "киянином".

Вона також підтвердила, що відправила йому відео про місцезнаходження військових, яке на своїй сторінці опублікував інший канал. Її метою було не повідомлення про військових, а про тих, хто розповсюдив цю інформацію, щоб блогер міг вжити заходів.

Обвинувачена також розповіла, що в Росії живе її тітка і вони спілкувалися через додатки Вайбер і Телеграм. Саме її номери телефону з кодом РФ зазначені в її телефонній книзі. Також там є номер юристки, яка є інституціоналісткою, обвинувачена її давно знає, адже та допомагала їй з протікаючим дахом.

Загалом жінка визнала, що публікувала різноманітні фото і відео на своїх сторінках, але наголосила, що не слухала їх до кінця і тому не знала повного змісту. Нині вона різко засуджує агресію РФ, а з 2014 року вона не визнавала агресію Росії та активно підтримувала Україну. У 2023 році вона усвідомила помилковість своїх дій, але не могла видалити свої повідомлення, оскільки її сторінка була заблокована.

За іншим випадком жінка не визнала своєї вини, посилаючись на те, що не знала значення терміну "проксі-війна". Вона зізналася, що використала це слово в певній публікації, але тоді піддалася впливу російської пропаганди і вважала, що весь світ воює проти РФ, хоча розуміла, що це Росія вторглася на територію України. Вона думала, що проксі-війна означає ситуацію, коли кілька країн воюють проти однієї, і опублікувала зображення, на якому видно, що кілька держав протистоять Росії.

У своєму останньому слові громадянка висловила повне визнання своєї провини, глибоке каяття та заявила, що з 2023 року повністю усвідомила хибність своїх попередніх поглядів. Вона змінила свою позицію, тепер підтримує Україну, активно займається волонтерською діяльністю і глибоко шкодує про свої минулі дії.

Суд критично оцінив свідчення обвинуваченої, пов'язуючи їх із намаганням уникнути суворого покарання. Виявилося, що жінка змінила свої свідчення лише після консультацій з адвокатом і за його підказками. Таким чином, ця позиція відображає захисну стратегію, а не щиру думку обвинуваченої. До того ж, її пояснення були плутаними, суперечливими та містили неправдиву інформацію, що ускладнювало судовий процес.

За місцем проживання її описували як середню особу, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася, хронічних хвороб не має, неповнолітніх дітей та непрацездатних осіб на утриманні не має. У результаті її засудили до позбавлення волі на п'ять років.

Зазначимо, що 21-річний студент з Миколаєва, Ростислав Савченко, який отримав 10-річний тюремний строк за розповсюдження даних про переміщення Збройних сил України, поділився історією про те, як російські окупанти звернулися до нього з пропозицією співпраці.

Related posts