На ринку праці спостерігається зростання заробітних плат, збільшення кількості вакансій та підвищення конкуренції: які галузі лідирують
У липні основні індикатори на ринку праці покращилися, що в деяких випадках суперечило звичним сезонним закономірностям.
Про це йдеться в дослідженні Work.ua.
Липень 2024 року відзначився зростанням середньої заробітної плати, кількості вакансій і конкуренції шукачів. У липні роботодавці розмістили на Work.ua 111 756 вакансій, що майже на 1% більше, ніж було у червні.
На платформі Work.ua користувачі оновили або створили 330 522 резюме, що становить на 9% більше порівняно з червнем. Одночасно з цим, рівень конкуренції також зріс, досягнувши показників березня 2024 року.
Незважаючи на позитивні зрушення, говорити про повне вирішення проблеми дефіциту кадрів поки що передчасно.
Особливо складно роботодавцям досі знаходити претендентів на робітничі професії, медичних працівників, а також спеціалістів у будівельній галузі та транспортній сфері.
Збільшилася кількість вакансій у сфері бронювання: у липні їхнє число зросло на 23%.
У найбільш конкурентних категоріях відбулися зміни. Категорія "Топменеджмент, керівництво вищої ланки" вибула з п'ятірки лідерів, поступившись місцем маркетингу.
Зміни торкнулися навіть категорій з найменшою конкуренцією. У липні до них віднесли:
З лютого по травень середня заробітна плата в Україні залишалася стабільною на рівні 20 тисяч гривень. У червні ситуація почала змінюватися, зафіксовано зростання на 2,5%, що призвело до показника в 20,5 тисяч гривень. Це підвищення відбулося завдяки збільшенню кількості вакансій у Силах оборони, тоді як у цивільних секторах зарплата залишалася незмінною вже п'ятий місяць поспіль.
У липні нарешті помічаємо невеликий прогрес: середня заробітна плата на ринку праці досягає 21 000 грн. Якщо ж розглядати лише цивільні вакансії, цей показник становить 20,5 тис. грн.
Найбільші темпи зростання спостерігаються в таких категоріях:
У липні найвищі середні зарплати (окрім керівних посад, сфери IT і фахівців до Сил оборони) ринок праці пропонував: керамістам (48 750), ендодонтистам (45 000), медіапродюсерам (42 500), рихтувальникам (41 250), арматурникам, зубним технікам, рієлторам (40 000), автоелектрикам, автослюсарям, бетонярам, бізнес-аналітикам, виконробам, висотникам, дизайнерам меблів (35 000).
Дізнайтеся більше: Чи справді рієлтори з нерухомості зайві?
Дозвольте нагадати: