Наші гроші: Тендер на відновлення Охматдиту дістала компанія із завищеними вартістю робіт | Новини


Переможцем тендеру на ремонт корпусу Охматдиту стала компанія "Буд-технолоджі", яка запропонувала третю за вартістю пропозицію у розмірі 307 мільйонів гривень.

Про це повідомляє матеріал проєкту "Наші гроші".

Серед 14 учасників конкурсу, пропозиція обраної компанії зайняла третє місце за вартістю, становлячи 307 млн грн. Журналісти зазначають, що десяток інших учасників пропонували виконати роботи за значно менші суми — від 42 до 286 млн грн.

У матеріалі йдеться, що з десяти дешевших пропозицій щонайменше сім містили повністю заповнені комерційні пропозиції з вказанням цін за різні види робіт.

Журналісти звернули увагу на те, що замовник з невідомих причин не врахував деякі недоліки у пропозиції "Буд-технолоджі". Зокрема, компанія зазначила в оренду лише такі будівельні машини: автокран "Камаз", MAN з маніпулятором та екскаватор JCB.

"Жоден з цих механізмів не може бути використаний для монтажу фасадів вище другого поверху. Також фірма не завантажила жодних даних про обладнання для монтажу плитки", - йдеться у матеріалі.

Ось унікалізований текст: Крім цього, найвагоміші витрати переможця конкурсу були спрямовані на ремонт фасадних композитних панелей "Reynaers" і обробку внутрішніх стін НР-панелями. Вартість кожної з цих позицій у компанії "Буд-технолоджі" перевищує 100 млн грн. Журналісти зазначають, що, порівняно з дешевшими конкурентами, ціни на ці роботи завищені у два рази.

У проєкті "Наші гроші" підкреслили, що компанія "Ріола-модуль", яка займалася будівництвом цього корпусу, у своїй тендерній пропозиції на суму 179 млн грн зазначила, що після ракетного удару вона безкоштовно відремонтувала "чисті приміщення" (операційні та інші).

Журналісти повідомляють, що вже частково замінено конструкції стін та стель, а також пошкоджено лінолеум. Це свідчить про те, що обсяги ремонту, фінансованого за рахунок благодійних внесків, можуть бути перебільшені.

Росія 8 липня здійснила атаку на дитячу лікарню за допомогою стратегічної крилатої ракети Х-101. Згідно з повідомленнями, на місці інциденту були знайдені уламки задньої частини ракети з серійним номером та частина її руля.

Наступного дня після аварійно-рятувальних робіт на території Охматдиту в Києві, які завершилися, повідомляли про двох загиблих та 32 поранених. Проте 10 липня стало відомо, що в лікарні помер хлопчик, який під час атаки перебував у реанімації. Вранці 12 липня у Києві помер семирічний хлопчик з Прикарпаття, який перебував в Охматдиті під час російської атаки.

Очільник уряду Денис Шмигаль повідомив, що ЮНІСЕФ виділить фінансову допомогу родинам, які постраждали від атаки на Охматдит. Також він сказав, що держава повністю відбудує лікарню.

16 липня генеральний директор Охматдиту Володимир Жовнір висловив прогноз, що медична установа, ймовірно, зможе повністю відновити свою діяльність не раніше, ніж через пів року.

23 липня Охматдит оголосив тендер на відновлення будівлі після руйнувань, спричинених російським ракетним ударом 8 липня.

Related posts