Фірма з трійки найдорожчих пропозицій була обрана підрядником для відновлення "Охматдиту".


Для відбудови Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" обрали підрядника з високими ціновими пропозиціями. ТОВ "Буд-технолоджі" із Запоріжжя запропонувала виконати роботи за 307 млн грн, повідомляє "Наші гроші".

Про результати тендеру відбудови лікарні, яка серйозно постраждала від російського ракетного обстрілу 8 липня, повідомив НДСТ "Охматдит" на сторінці Facebook. При цьому зазначається, що "Благодійний фонд "Охматдит" проводив не тендер, а "приватний конкурс, організованим з метою відкритого та добросовісного використання коштів, пожертвуваних громадянами". Однак на які критерії спирались при виборі підрядника, не повідомляється.

Як проаналізували журналісти усіх 14 учасників конкурсу, пропозиція переможця була третя із найдорожчих. Низка інших учасників пропонували провести роботи дешевше, в діапазоні від 42 до 286 млн грн. При цьому з десяти дешевших пропозицій щонайменше сім містили повністю заповнені комерційні пропозиції з вказанням цін за різні види робіт.

За даними "Наших грошей" від учасників конкурсу, у фінал "конкурсу" відібрали три фірми - "ДАК" (310 млн грн), "Буд-технолоджі" (307 млн грн) та "Мега профіт груп" (220 млн грн). З ними проводили онлайн-зустрічі та аналіз документації. На цій підставі і обрали переможця.

Під час відбору у благодійному фонді не звернули увагу на ряд недоліків у пропозиціях обраної компанії. Наприклад, "Буд-технолоджі" включила до переліку орендованої будівельної техніки лише автокран "Камаз", MAN з маніпулятором та екскаватор JCB, але жодна з цих машин не підходить для монтажних робіт на фасадах вище другого поверху.

Компанія виділила найбільше коштів на ремонт фасадних композитних панелей "Reynaers" та оздоблення внутрішніх стін НР-панелями. Вартість кожної з цих позицій оцінена понад 100 мільйонів гривень, попри те, що конкуренти пропонували виконати ці роботи за вдвічі нижчу суму.

Крім того, компанія "Ріола-модуль", яка раніше зводила цей корпус, у своїй тендерній заявці на 179 мільйонів гривень вказала, що після ракетного обстрілу вже безкоштовно відновила так звані "чисті приміщення" (операційні та інші). Вони замінили конструкції стін і стель, а також пошкоджений лінолеум.

"Це вказувало на те, що обсяги ремонту за гроші благодійників вже можуть бути завищені", - зазначають журналісти.

ТОВ "Буд-технолоджі" зареєстроване в Запоріжжі зі статутним капіталом у 5000 гривень. Компанія не брала участі у державних тендерах.

Як приклад схожих проектів, компанія надала контракт на будівельні роботи з ТОВ "Крам-інвест" для клініки в Запоріжжі на вулиці Святого Миколая, 27. Дані роботи були виконані забудовником із Запоріжжя, компанією Sensar, що належить Марку Марченку.

Сьогодні власником і керівником "Буд-Технолоджі" є Василь Кобизь, який зареєстрований в селі Братське Запорізької області. Раніше копанією керувала Ольга Шаленна, яка є матірю Євгена Шаленного, давнього партнера запорізького забудовника Марка Марченка.

Марк Марченко і Євген Шаленний з 2015 року розвивали у Запоріжжі місцевий осередок партії "Самопоміч".

У 2017 році Марченка було затримано через підозру у фіктивних актах виконаних робіт на будівельних об'єктах у Запоріжжі та Мелітополі, на загальну суму 87 мільйонів гривень.

У 2022 році з'ясувалося, що компанії "Буд-Технолоджі" та Sensar отримали земельну ділянку в передмісті Львова під приводом будівництва реабілітаційного центру для ветеранів АТО. Проте, насправді, виявилося, що 99% площі забудови планувалося зайняти торгово-розважальним центром.

Related posts