На Львівщині реєстр виборців відновив свою роботу в стандартному режимі.
Система ведення Державного реєстру виборців відновила функціонування, за винятком територій, які перебувають під окупацією, та регіонів, де відбуваються активні бойові дії.
Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної військової адміністрації (ЛОВА).
З 22 грудня 2023 року Центральна виборча комісія приступила до часткового відновлення Державного реєстру виборців. Це автоматизована інформаційно-комунікаційна система (база даних), яка веде державний облік громадян України, що мають право голосу. Саме на основі цієї бази даних формуються списки виборців для голосування.
Система ведення Державного реєстру виборців відновила функціонування, за винятком територій, які перебувають під окупацією, та регіонів, де відбуваються активні бойові дії.
Реєстровці Львівщини за 7,5 місяців з моменту часткового відновлення роботи Реєстру досягли значних результатів, виконуючи завдання, визначені Центральною виборчою комісією у постанові від 22 грудня 2023 року № 83 "Про деякі питання часткового відновлення функціонування автоматизованої інформаційно-комунікаційної системи "Державний реєстр виборців"". У Львівській області повноцінно запрацювали 21 відділ ведення Державного реєстру виборців, розташовані у районних державних адміністраціях, міських радах та районних адміністраціях Львівської міської ради. До роботи вже приступили 55 працівників.
З кінця грудня минулого року до кінця липня реєстраційні служби Львівщини активно працювали над завантаженням та обробкою даних для періодичного оновлення у базі даних АІКС ДРВ. Було необхідно швидко охопити періоди від початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року до липня 2024 року включно. Відділи знову отримали доступ до системи після тимчасового закриття через початок повномасштабного вторгнення.
За 7,5 місяців було завантажено більше ніж 21 тисячу відомостей від 301 суб'єкта. Усього за цей період було оброблено понад 380800 рядків інформації про виборців, що склало майже 20% змін порівняно з загальною кількістю виборців.
Керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень підкреслив, що обсяг виконаної роботи зріс більш ніж у чотири рази порівняно з мирним часом. Водночас кількість працівників відділів ведення скоротилася понад удвічі, знизившись до 55 осіб. Також слід зазначити, що обробка даних про одного виборця включає щонайменше сім етапів (операцій).
Крім цього дані про деяких виборців потребували додаткового уточнення. А саме, уточнювались некоректні та взаємно суперечливі дані про 2071 виборця зі схожими персональними даними (так звані "кратники"), а також у 3056 виборців уточнено дані при проведенні перевірки чи виявленні розбіжностей даних.
Починаючи з серпня 2024 року, відділи ведення Державного реєстру виборців відновили роботу у стандартному режимі, здійснюючи завантаження та обробку даних за актуальний місяць.
Серед нових завдань, над якими працюють реєстровці, є виправлення помилок у персональних даних військовослужбовців та у даних виборців, у яких завершився термін дії рішення про недієздатність.
У списку виборців реалізовано функцію "візуального контролю", яка допомагає виявляти помилки та невідповідності під час перегляду інформації або за допомогою програмних інструментів.
Кожен працівник відділу ведення реєстру прагне забезпечити максимальну точність даних.
Особлива увага приділяється захисту інформації, для чого використовується комплекс апаратних та програмних засобів, що запобігають зловмисним діям. Професіоналізм держслужбовців визначає, чи зможе хакер знайти вразливість у системі. Тому працівники постійно вдосконалюють свої знання з кіберзахисту. Традиційними стали навчання з кібергігієни, кіберзахисту та основ забезпечення інформаційної безпеки.