Згідно з дослідженням Work.ua, у липні середній рівень зарплат в Україні підвищився ще на 2,5%.
Середня заробітна плата в Україні у липні 2024 року, подібно до червня, підвищилася на 2,5%, досягнувши 21 тисячі гривень, згідно з даними регулярного дослідження ринку праці, проведеного Work.ua.
З лютого по травень середній рівень зарплат в Україні залишався стабільним на позначці 20 тисяч гривень. Проте в червні ситуація змінилася: спостерігався приріст на 2,5%, що призвело до підвищення середньої зарплати до 20,5 тисяч гривень. У липні, нарешті, ми зафіксували ще одне підвищення: середня зарплата на ринку праці досягла 21 тисячі гривень. Якщо ж розглядати лише цивільні вакансії, то їхня середня зарплата становить 20,5 тисяч гривень, згідно з проведеним дослідженням.
Згідно з даними, в липні найвищі середні зарплати (за винятком керівних позицій, IT-сфери та спеціалістів у Силах оборони) на ринку праці були запропоновані для керамістів (48,75 тис. грн), ендодонтистів (45 тис. грн), медіапродюсерів (42,5 тис. грн), рихтувальників (42,5 тис. грн), а також для зубних техніків, арматурників, рієлторів (40 тис. грн), автоелектриків, автослюсарів, бетонщиків, бізнес-аналітиків, виконробів, висотників і дизайнерів меблів (35 тис. грн).
У липні на платформі Work.ua роботодавці опублікували приблизно 111,76 тисяч вакансій, що є майже 1% приросту в порівнянні з червнем. Хоча це зростання і незначне, в компанії вважають його цікавим, оскільки воно суперечить звичайним сезонним трендам: аналітичні дані свідчать, що в середині літа зазвичай спостерігається зниження кількості пропозицій роботи.
Зазначається, що зміни на ринку праці в липні не були синхронними. Серед областей-лідерів збільшилася кількість вакансій лише в Київській та Дніпропетровській області (по +1%), а в решті трьох (Львівській, Одеській, Івано-Франківській) зафіксовано невеликий спад. Водночас збільшилася кількість пропозицій роботи в Запорізькій (+5%), Миколаївській (+4%), Кіровоградській (+4%) і Харківській (+2%) областях. Остання вже другий місяць поспіль не потрапляє до п'ятірки областей-лідерів за кількістю вакансій, хоча й скоротила відставання до мінімуму в липні.
У розрізі різних галузей спостерігається зниження кількості вакансій у сфері обслуговування, яке зменшилось на 2% і склало 19,7 тисяч, а також у готельно-ресторанному бізнесі та туризмі, де вакансій стало на 6% менше - 10,4 тисяч. Також зафіксовано зниження в роздрібній торгівлі, транспорті та автобізнесі: на 1% до 13,5 тисяч та 9,1 тисяч відповідно. Натомість, по категоріях "робітничі спеціальності, виробництво" зафіксовано зростання на 2% до 19,1 тисячі вакансій, а в "адміністрації, керівництві середньої ланки" - на 1% до 9,9 тисячі.
На сайті Work.ua зазначили, що найбільший зростання кількості вакансій спостерігається серед педагогів. У липні роботодавці активно шукали спеціалістів з математики, збільшивши запити на 22%, а також вчителів англійської мови (+20%), німецької (+12%) та викладачів початкових класів (+10%).
У червневій аналітиці Work.ua було зафіксовано зростання вакансій для студентів та осіб без досвіду роботи, а в липні їх кількість підвищилася на 1%, що відображає загальну динаміку ринку праці. Крім того, зросла кількість вакансій для фахівців, які знають англійську мову (+5%), ветеранів (+5%) та пенсіонерів (+6%).
Новою категорією вакансій, що з'явилася на порталі у травні 2024 року, стали пропозиції, пов'язані з бронюванням. У липні спостерігалося зростання їхньої кількості на 23%.
На платформі Work.ua кандидатами було оновлено або створено 330 522 резюме, що на 9% перевищує червневі показники. Водночас конкуренція також зросла, досягнувши рівнів березня 2024 року.
Київська, Вінницька, Львівська, Харківська та Волинська області продовжують залишатися зонами з інтенсивною конкуренцією. Натомість, роботодавці в Донецькій, Херсонській та Закарпатській областях не можуть сподіватися на значну кількість відгуків.
Водночас, у найбільш конкурентних сегментах відбулися зміни. Категорія "топменеджмент, керівництво вищої ланки" вибула з п'ятірки лідерів, поступившись місцем маркетингу. Тепер рейтинг виглядає наступним чином: "ЗМІ, видавництво, поліграфія", "IT, комп'ютери, інтернет", "дизайн, творчість", "культура, музика, шоу-бізнес", "маркетинг, реклама, PR".
На Work.ua повідомили, що висока конкурентоспроможність у цих сферах зберігається, зокрема, через значну кількість віддалених вакансій, які викликають особливий інтерес у кандидатів. Найбільш затребуваними є позиції програмістів, верстальників, веб-дизайнерів, менеджерів з прямого продажу, тестувальників, графічних дизайнерів, відеомонтажерів, ілюстраторів, копірайтерів та перекладачів з англійської мови.
У липні найменш конкурентними категоріями виявилися "охорона та безпека", "робітничі професії та виробництво", "транспорт та автомобільна галузь", "будівельна та архітектурна сфера", а також "медичні послуги та фармацевтика".
Розповідаючи про військовий рекрутинг, у Work.ua повідомили про збільшення кількості вакансій - на 6%, до 5,47 тис. При цьому кількість підрозділів, які мали бодай одну вакансію на work.ua/zsu/, майже не змінилася з червня і становила 651.
Зазвичай, підрозділи публікують вакансії у таких сферах, як "охорона та безпека", "транспорт і автомобільна галузь", "медичні послуги та фармацевтика", "телекомунікації та зв'язкові послуги", а також "робочі професії та виробничий сектор".
Також зафіксовано зміни у гендерному складі серед кандидатів, які подали заявки на вакансії в Силах оборони. У липні 38% відгуків надійшли від жінок, тоді як 62% - від чоловіків (порівняно з 35% та 65% у червні).