Чи не залишиться в Росії російських чіпів? Наймасштабніший проєкт зазнав краху.


Інвестиції у понад €200 млн - на вітер. Ще 2011 року Путіну презентували проєкт із виробництва чіпів, однак за 13 років росіяни не спромоглися навіть збудувати завод

У Росії найбільший проект з виробництва чіпів, реалізований компанією "Роснано", зазнав краху після вкладення сотень мільйонів доларів. Товариство з обмеженою відповідальністю "Крокус наноелектроніка", створене у 2011 році у партнерстві "Роснано" та французьким стартапом Crocus Technology, оголосило про свою неплатоспроможність.

Компанія "Крокус наноелектроніка" є найбільшим ініціативним проєктом "Роснано" у сфері виробництва чіпів. Основним напрямком діяльності підприємства повинно було стати створення магніторезистивної пам'яті - пристроїв з довільним доступом на основі спінових вентилів (MRAM). Загальний обсяг інвестицій у цей проєкт перевищив 200 мільйонів євро. У лютому "Роснано" планувало визнати банкрутом свою дочірню компанію ТОВ "Пластик Лоджик", у яку було інвестовано 7,1 мільярда рублів.

Цей проект був ініційований для створення електронних планшетів, які ще в 2011 році були представлені Володимиру Путіну колишнім керівником державної корпорації Анатолієм Чубайсом. Однак, завод так і не був зведений, і російський ринок так і не отримав жодного планшета.

Related posts