У столиці України відкрилася експозиція, що вшановує діячів "Розстріляного Відродження" та "Шістдесятників" -- online.ua


Розширення "високовольтної лінії духу" у новій експозиції Надії Харт

Зруйновані архітектурні пам'ятки, спалювання україномовних книжок, вивезення та розкрадання музеїв та галерей -- сучасність, що нагадує події минулого, в яких жили та творили Василь Симоненко, Алла Горська, Валер'ян Підмогильний та інші представники української культури періоду "Розстріляного відродження" та "Шістдесятництва".

Назва виставки "Іменем твоїм" натхненна творчістю Василя Симоненка, чий портрет Надія створила першим у серії. Мисткиня вважає, що рядки з його вірша "Україні" найкраще передають спільне кредо зображених діячів: "Я тоді твоїм ім'ям радію І сумую іменем твоїм".

Роботи виконані в авторській техніці -- аналоговій графіці. Для створення малюнків мисткиня використовує чорнило на архівному папері, який стійкий до зовнішніх чинників, та відмовляється від рам, щоб зблизити героїв робіт з глядачами. Портрети супроводжуються описами, які згенеровані штучним інтелектом. Тексти розповідають альтернативну історію життя діячів, якби їх не знищила радянська влада.

Експозицію у Національному музеї "Київська картинна галерея" доповнить низка подій від художниці:

У Києві в липні відбулася відкриття виставки картин, створених ветеранами російсько-української війни в процесі реабілітації. Захід проходив під назвою "Мир можливий лише тоді, коли ти здатен його захистити".

На експозиції демонструються полотна 11 ветеранів конфлікту між Україною та Росією. Усі митці є добровольцями.

Кураторка проекту, художниця CHEPURNA, розповідає, що головна мета виставки – підтримка ветеранів, сприяння їхній інтеграції у сучасне суспільство та життя, а також показ багатогранного внутрішнього світу наших захисників і їхньої здатності бачити та створювати красу.

За допомогою пензлів та фарб наші захисники відновлюють не лише фізичний, але й емоційний стан. Двічі на тиждень українська мисткиня CHEPURNA проводить заняття з олійного живопису для поранених у військовому госпіталі. Вона фінансує матеріали для занять через збір коштів на своїх соціальних мережах.

Related posts