Україна позбулася $4 мільярдів податкових надходжень через відсутність регуляторних механізмів у сфері криптовалют.


У період з 2016 по 2022 рік Україна втратила $48,8 млрд доходів населення і компаній, а також $4 млрд податкових відрахувань через відсутність регулювання криптосфери.

Про це повідомив Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ, посилаючись на аналіз блокчейн-фахівця Артема Чернецького.

Зображення: facebook.com/bornyakov/

Як приклад протилежного підходу чиновник навів Бразилію та Індію. За його словами, завдяки продуманій легалізації криптоактивів ці країни збільшили податкові надходження і знизили ризики незаконної діяльності в цьому секторі.

Зі свого боку Естонія, яку вважали європейським криптохабом до 2018 року, зайняла більш жорстку позицію, що призвело до відтоку капіталу і криптокомпаній із країни, додав Борняков.

Її сусіди, Польща і Литва, пропонують більш лояльні умови, підкреслив чиновник. Це приваблює криптокомпанії з усього світу, зазначив він.

Що потрібно зробити Україні"Щоб Україна перестала втрачати $4 млрд податкових надходжень щорічно, ми маємо ухвалити ефективне криптозаконодавство і створити стабільне середовище для розвитку бізнесу. Також важливо встановити податкові ставки, які будуть вигідними для держави та прийнятними для зацікавлених компаній працювати на нашому ринку. Саме така логіка закладена в проєкт закону № 10225-1", -- заявив Борняков.

Related posts