В "Ощадбанку" роз'яснили причини придбання акумуляторів на суму 190 мільйонів гривень у одного постачальника.


Державний "Ощадбанк" придбав акумуляторні батареї з інверторами на загальну суму 188,66 млн грн, встановивши чіткі вимоги до них.

Про це повідомили БізнесЦензору в пресслужбі "Ощадбанку".

Відповідно до повідомлення, перед оголошенням тендеру фахівці департаменту інфраструктури "Ощадбанку" провели аналіз ринку акумуляторних батарей та інверторів із необхідними технічними параметрами. У результаті вісім компаній були запрошені взяти участь в експерименті, надавши комплект, що складається з акумуляторної батареї та інвертора, для подальшого дослідження.

Дві компанії погодилися взяти участь у тестуванні роботи системи та встановили обладнання у відділеннях "Ощадбанку". За підсумками тестування було обрано найкращу систему (акумуляторну батарею та інвертор), яка найкраще відповідає потребам відділень, — повідомили у пресслужбі банку.

Отже, технічна рада схвалила вибір системи з визначеними технічними характеристиками, а правління банку прийняло рішення придбати саме ці системи, повідомляють в "Ощадбанку".

Як повідомлялося, державний "Ощадбанк" 21 серпня за результатами тендеру замовив філії "ЕТГ Сервіс Солюшнс" ТОВ "Енерджі Трейд Груп" акумуляторних батарей з інверторами на загальну суму 188,66 млн грн.

Філія компанії "Енерджі Трейд Груп" одержала це замовлення без конкуренції, оскільки на спрощену закупівлю більше ніхто не подав заявки. У тендерній документації було зазначено саме ці моделі акумуляторів та інвертора. Анонімні компанії неодноразово запитували, чи розглядає замовник можливість придбати аналоги. Однак "Ощадбанк" відповідав, що "подання учасником пропозицій із використанням еквівалентів товару не передбачається".

За умовами угоди, до кінця року у відділення банку по всій Україні мають доставити 450 комплектів які складатимуться з акумуляторної батареї Revention PowerCube Enterprise номінальною ємністю 14,4 кВт-год (виробництва іншої філії "ЕТГ Сторедж Солюшнс" ТОВ "Енерджі Трейд Груп") і гібридного інвертора DEYE SUN-6K-SG05LP1-EU максимальною потужністю 6 600 Вт (виробництва китайської компанії Ningbo Deye Inverter Technology Co., Ltd.).

Філію "ЕТГ Сервіс Солюшнс" у місті Жовті Води, що на Дніпропетровщині, очолює Ярослав Гошко. Материнська компанія "Енерджі Трейд Груп" з Києва належить британській компанії ETG Group Ltd, бенефіціарами котрої є Олексій Бондаренко з Боярки на Київщині та Володимир Шведкий з Одеси. Управління "Енерджі Трейд Груп" здійснює Євген Франчик.

Компанія "Енерджі Трейд Груп" разом із братом ексзаступника директора ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" Русланом Журилом Миколою заснувала низку компаній "ЕТГ Солар" із різними номерами. У 2019 році Микола Журило вийшов із їх засновників.

З 2016 року компанія "Енерджі Трейд Груп" уклала контракти на суму 5,05 мільярда гривень, головним чином на поставку газу та електроенергії.

Related posts