Знаменитий китайський виробник мікросхем подав позов до суду проти Пентагону, вимагаючи зняти введені санкції.


Через запроваджені обмеження компанія не може вести бізнес з американськими фірмами.

Відомий китайський виробник мікросхем Advanced Micro-Fabrication Equipment Inc. (AMEC) подав судовий позов проти Пентагону, стверджуючи, що його безпідставно пов'язують із Народно-визвольною армією Китаю. Підприємство вимагає виключення з чорного списку, який забороняє співпрацю з американськими компаніями, повідомляє Bloomberg.

AMEC заявляє, що Пентагон завдав шкоди її бізнесу та репутації, включивши шанхайську компанію до переліку фірм, пов'язаних з китайськими збройними силами.

Посадовці Пентагону протягом кількох місяців ігнорували запит про додаткову інформацію, а згодом пояснили своє рішення тим, що компанія має нагороду від Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю, йдеться у позові.

AMEC стала ще однією китайською компанією, що прагне вийти з чорного списку, введеного для захисту національної безпеки США. Ця компанія вважається одним із провідних постачальників обладнання для виробництва напівпровідників, що є важливим елементом геополітичних і технологічних амбіцій Китаю.

AMEC змагається з провідними компаніями США, такими як Applied Materials Inc. і Lam Research Corp. У своєму останньому річному звіті китайський виробник зазначив, що деякі з його верстатів нині використовуються для виготовлення мікросхем із технологічним розміром до 5 нанометрів, тобто за технологією, що відстає від найпередовіших всього на одне покоління.

У своїй заяві компанія AMEC підкреслює, що її керівництво переважно складається з "американців". Засновник та голова компанії Джеральд Інь здобув ступінь доктора наук в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі і раніше був співробітником Intel Corp., Applied Materials та Lam.

Цьогоріч Міністерство оборони Сполучених Штатів внесло AMEC до чорного списку, поряд з іншими великими китайськими технологічними підприємствами, такими як Yangtze Memory Technologies Co. та підрозділ LIDAR-виробника Hesai Group.

У актуальний чорний список входять і компанії Huawei та SMIC, які є представниками індустрії мікросхем, а також інші виробники чипів. У 2021 році адміністрація США прийняла рішення вилучити зі списку китайського гіганта смартфонів Xiaomi Corp. після того, як американський суд підтримав компанію і тимчасово призупинив дію заборони.

Related posts