Спостерігатимемо самі: фахівець про переваги F-16 у порівнянні з російськими літаками


Українським пілотам буде значно легше освоїти літаки F-16, ніж працювати на радянській авіації.

З появою літаків F-16, Україні стане значно легше працювати в небі, заявив в інтерв'ю "Radio NV" авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.

"Моє очікування від літаків доволі потужне, оскільки це посилення повітряних сил. І за рахунок того озброєння, яке вони експлуатують - нашим пілотам буде легше працювати на цій техніці, ніж на старій радянській, яка була оснащена західною зброєю. А тут ми кажемо про готовий комплекс, який здатен виконувати велику низку задач із додатковими видами озброєння, яке передбачалося для цих літаків. Давайте дочекаємося застосування і побачимо на власні очі, як вони гарно працюють", - сказав Храпчинський.

Експерт також розповів про озброєння для F-16, яке, на його думку, дуже допомогло б Україні у війні проти російських загарбників.

"Щодо озброєння - хотілося б побачити в пакеті допомоги ракети, які працювали б на відстань до 1000 км - це JASSM. Оскільки ми потребуємо підсилення можливостей глибоко на території ворога. Велика пошана нашим Силам оборони, які працюють з БПЛА по території ворога. Але погодьтесь, 400 кг боєвого навантаження в ракеті значно краще, ніж до 100 кг, які можуть нести БПЛА", - пояснив Храпчинський.

Як зазначає фахівець, з введенням в експлуатацію літаків F-16, ми забезпечимо наявність авіаційних засобів четвертого покоління, що в перспективі підвищать свій статус.

"Щойно ми отримаємо літаки ДРЛВ, наші F-16 відразу стануть літаками покоління 4+. Росія не має жодного літака п'ятого покоління. Єдиний літак четвертого покоління з поліпшеними характеристиками – це Су-57. Більшість російських літаків оснастили західними компонентами, щоб відповідати сучасним стандартам," – наголосив Храпчинський.

У кінці липня з'явилися повідомлення в засобах масової інформації про те, що Україна отримала перші винищувачі F-16. Зокрема, повідомлялося про передачу шести літаків від Нідерландів. Однак, пізніше The Economist зазначило, що Україна вже отримала десять винищувачів F-16 і до кінця року Києву мають передати ще таку ж кількість.

Олег Катков, головний редактор Defense Express, висловив думку, що Україна не зможе забезпечити себе достатньою кількістю F-16 у найближчі роки. Він зазначив, що проблема криється не лише у пошуку 128 літаків, а й у дефіциті підготовлених пілотів та необхідних аеродромів для базування винищувачів.

Related posts